Cu siguranta nu niste asa zisi "teroristi" cu un mic cutitas . Absolut firesc poate fi pentru baba X din satul din Subcarpatii de curbura, dar nu pentru angajatii unei companii de zbor, care sunt instruiti pentru astfel de incidente. In astfel de incidente pronosticurile nu-si au rostul. Se merge la sigur, este sau nu este.Sa nu mai punem la socoteala faptul ca SUA pretinde ca are cel mai tare serviciu de spionaj . O drona este defapt un avion teleghidat (elicopter sau alt aparat de zbor), fara pilot sau echipaj. http://hallo.ro/search.do?l=ro&d=en&query=drone Noi acum cand auzim cuvantul drona , gandul ne duce la dronele acestea mici si foarte mici, dar primele drone aveau dimensiunile apropiate cu cele ale unui avion normal. Pentru a ataca o tara precum Iraq sau Afganistan, ai nevoie de un efectiv foarte mare de soldati . Un soldat cu o cariera militara in spate nu se arunca in lupta ca si un voluntar, pricepe mai mult dintr-un razboi si nu cade victima asa usor dusmanilor sau politicilor duse de anumiti politicieni.Un soldat angajat, merge la razboi pentru bani, nu cu entuziasm. Si atunci de ce au atacat Iraq-ul ? Fiecare avion care survoleaza spatiul aerian al SUA, este atent monitorizat. La ce-a mai mica abatere de la traseul initial, se ia legatura cu el.Chiar si Air Force One trebuie sa anunte o eventuala schimbare de ruta . Asta tine la primul avion, la al-2-lea nu mai are cum, pentru ca a fost intre ele un interval de 18 minute. In maxim 10 minute deasupra orasului isi faceau aparitia "exterminatorii" si celalalt aparat de zbor nu mai lovea .